16 stycznia 2013

Wychowanie Beagli :)

Hej!
Dziś postanowiłam napisać o wychowaniu Beagla,bo naprawdę niektóre są niegrzeczne 
Tylko przeczytajcie całość :)
Wiem że dużo jest tekstu ale można się dużo dowiedzieć :)
Miłego czytania Wam życzę a na koniec kilka zdjęć Dropsia :)

Od pierwszych dni należy więc psa wychowywaćNie tresować! Wychowywać. Uczyć. A więc zaangażować się w ten proces, poznać jego predyspozycje i umiejętnie wskazywać psu granice, jakie mu ustaliliśmy w naszym domu, w którym wszak jesteśmy przywódcami.

Musimy pamiętać, że te granice nie powinny być zmieniane zależnie od naszego humoru -nie możemy w aktach wściekłości zrzucać psa z kanapy, a potem w przypływie miłości zapraszać go tam z powrotem. Nie możemy do skaczącego na nas psa wrzeszczeć a innym razem cieszyć się, że tak nas wylewnie wita. Takie rozdwojenie jaźni w wychowywaniu naszego psa doprowadzi do jego dezorientacji i zagubienia, a w konsekwencji nawet pojawić mogą się zaburzenia psychiczne -np. wylęknienie lub agresja.

Pamiętając o granicach i widząc przestrzegającego je psa, nie należy  zapominać o nagradzaniu go za to. Takie pozytywne wzmacnianie oczekiwanych przez nas zachowań doprowadzi do utwierdzenia ich w psiaku. Zresztą nawet dziś psychologowie i socjologowie uczą, że dzieci lepiej jest nagradzać niż karać, a wiem, że dużo więcej dobrego robi chwalenie niż ganienie ludzi. Zresztą kto z nas chciałby być tylko negowany a nie zachęcany?

Nagrodą może być mała przekąska, ciasteczko, zabawka, pieszczoty czy np. spuszczenie ze smyczy i bieganie lub zabawa.

Podstawowym obowiązkiem każdego właściciela psa jest nauczenie psa podstawowych komend (mój Dropsio już wszystkie umie!)

siad;
leżeć (waruj);
zostań;
zostaw;
do mnie;

Te KOMENDY pomogą mu nad nim zapanować i np. w chwilach zagrażających życiu (np. pies biegnący wprost pod nadjeżdżający samochód, zjadający zatruty pokarm, czy jeżący się na przechodzącego obok psa) mogą uratować życie
4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Oh dzięki :) Mam nadzieję że każdemu się spodobał :)

   Usuń
 2. Twój pies serfuje w necie:D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też uczę komend psa po to aby łatwiej było nad nim zapanować i dla bezpieczeństwa psa.
  ps.polecam też lekturę: beagle tresura i wychowanie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz on jest dla mnie ważny :)
Dołącz do członków/obserwatorów :) A wtedy dołączę do Ciebie :))
Nie toleruję wulgaryzmów!Kto użyję to od razu komentarz jest moderowany!!!